II Rodzinny Turniej Gier Planszowych w bibliotece

Data publikacji: 25/09/2024

Z okazji Dnia Gier Planszowych 11 października o godz. 17:00 zapraszamy pary (dorosły + dziecko w wieku 8-12 lat) na rodzinny turniej planszówek w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. ks. Jakuba Makary 1).

Dołącz do nas na niezapomnianą zabawę! Będzie to doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną, poznać nowych przyjaciół oraz zmierzyć się w ulubionych grach planszowych. Tym razem będą to gry Dixit, Azul oraz Tajniacy.

Zapewniamy wiele emocji, śmiechu oraz nagrody dla zwycięzców w postaci książki (dla rodzica) i gry (dla dziecka)!

Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenie udziału. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy w Filia nr 2  ul. Skarbowskiego 10

tel. 502 745 705

Uczestnicy turnieju zobowiązani są do przestrzegania regulaminu (załącznik poniżej)
II Rodzinny Turniej Gier Planszowych – REGULAMIN

Poniżej krótkie opisy trzech gier planszowych, które będą wykorzystywane w turnieju:

1. Dixit

Dixit to kreatywna gra przygodowa, w której gracze używają pięknych, ilustrowanych kart, aby opowiadać historie. Każda runda zaczyna się od tego, że jeden z graczy (narrator) wybiera kartę i podaje do niej skojarzenie. Pozostali uczestnicy muszą wybrać z ręki kartę, która najlepiej pasuje do skojarzenia, a następnie wszystkie karty są mieszane i pokazywane. Gracze próbują zgadnąć, którą kartę wybrał narrator, zdobywając punkty za poprawne zgadnięcia i wprowadzenie w błąd innych. Gra kładzie duży nacisk na wyobraźnię i interpretację, co czyni ją unikalnym doświadczeniem.

2. Azul

Azul to strategiczna gra planszowa, w której gracze rywalizują o ułożenie najpiękniejszego wzoru na swojej planszy. Podczas tury gracze wybierają zestawy płytek w różnych kolorach z centralnego stołu i umieszczają je na swojej planszy, starając się wypełniać rzędy i kolumny. Położenie płytek w odpowiednich miejscach przynosi punkty. Gra wymaga planowania oraz przewidywania ruchów przeciwników, co sprawia, że jest emocjonująca i pełna strategii.

3. Tajniacy

Tajniacy to gra słowna oparta na skojarzeniach, w której gracze dzielą się na dwie drużyny. Każda drużyna ma swojego kapitana, który wydaje polecenia. Celem gry jest odgadnięcie słów przedstawionych na planszy, które odnoszą się do tajnych agentów danej drużyny. Kapitan daje wskazówki w formie jednego słowa i liczby, co sugeruje, ile słów można zgadnąć w danej turze. Gra rozwija umiejętności komunikacyjne i myślenie strategiczne.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

II Rodzinny turniej gier planszowych 11 października godzina 17 Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu