Słowaccy goście w bibliotece

Data publikacji: 26/03/2014

24 marca br. odwiedzili naszą bibliotekę samorządowcy ze Svidnika z z burmistrzem Jánem Holodňákiem, którym towarzyszył burmistrz miasta Andrzej Wyczawski oraz naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Mordarska.

Słowaccy goście przygotowują się do budowy i modernizacji własnej biblioteki, stąd zainteresowanie naszą placówką, która od 2012 roku funkcjonuje w nowoczesnym, spełniającym wszelkie standardy współczesnego bibliotekarstwa obiekcie.

Delegacja zwiedziła wszystkie agendy, przestrzeń przeznaczoną dla czytelników, a także działy administracyjne. Zapoznali się też z formami i metodami pracy z czytelnikiem oraz bogatą ofertą

kulturalną.

Duże zainteresowanie wzbudziły nowe technologie (system RFiD, stanowisko dla osób z dysfunkcją wzroku, stanowisko samodzielnych wypożyczeń i zwrotów, system kinowy 3D, itp.).

Zaskoczeniem było połączenie tradycji z nowoczesnością w bibliotece, oraz duże zainteresowanie książką w naszym regionie.

Wizyta stała się okazją do nawiązania współpracy między jarosławską i svidnicką biblioteką, która w przyszłości może zaowocować wspólnymi projektami w zakresie kultury.