Czytam w podróży… Herberta

Data publikacji: 28/03/2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży… Herberta”, której celem jest upowszechnianie spuścizny twórczej Poety oraz zachęcenie społeczeństwa do sięgnięcia po jego twórczość – na przykład podczas podróży.

„Czytam w podróży… Herberta” jest kolejnym przedsięwzięciem promującym czytelnictwo, organizowanym przez Fundację „Pan Cogito”.

27 marca br. bibliotekarze wręczali odwiedzającym bibliotekę czytelnikom zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, natomiast wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu wręczali je podróżnym na wybranych przystankach autobusowych.

Mamy nadzieję, że zakładki z fragmentami wybranych utworów zainspirują czytelników i mieszkańców Jarosławia do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle.