Logo MBP w Jarosławiu

Tydzień Bibliotek 2014 – Dzień Bibliotekarza

Data publikacji: 29/05/2014

Świętem Dnia Bibliotekarza, 8 maja br. rozpoczęliśmy uroczyście obchody Tygodnia Bibliotek 2014.

W tym dniu w sali multimedialnej spotkali się wszyscy, którzy tworzą na co dzień biblioteczną przestrzeń. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Urzędu Miasta: Burmistrz Pan Andrzej Wyczawski wraz z zastępcą Panem Bogdanem Wołoszynem oraz Sekretarz Miasta Pan Jan Biłas.

Zaproszenie przyjęli również dyrektorzy jarosławskich szkół, przedszkoli, nauczyciele, emerytowani bibliotekarze wraz z wieloletnią Dyrektor Panią Haliną Socha. Byli z nami też uczniowie i czytelnicy.

Program artystyczny „Czytanie łączy pokolenia”, w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu pod kierunkiem Pani Anny Paweli, wprowadzając w fascynujący świat książki i biblioteki rozpoczął naszą uroczystość.

Gości przywitała Dyrektor Pani Elżbieta Tkacz, która w swoim wystąpieniu podsumowała działalność biblioteki, przedstawiła jej osiągnięcia oraz plany i zamierzenia na przyszłość.

Słowa podziękowania za stałe wsparcie skierowała do Władz Miasta, podziękowała również bibliotekarzom za dotychczasową pracę i zaangażowanie.

Dokonania biblioteki zauważone zostały przez Władze Miasta. Miłym akcentem były listy gratulacyjne i życzenia, które złożył wszystkim pracownikom biblioteki Burmistrz Miasta Pan Andrzej Wyczawski.

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody laureatom konkursu multimedialnego

„Z książką na pierwszym planie” ogłoszonego z okazji „Roku Czytelnika”.

Dzień Bibliotekarza zakończył się poczęstunkiem zaproszonych gości.

Przy kawie i ciastku, nie zabrakło wspomnień i refleksji, a radość ze spotkania wszystkich, którym nie jest obojętny los jarosławskiej biblioteki, zdominowała atmosferę, która tego dnia panowała w naszej placówce.