Lubimy czytać polskich autorów!

Trwa jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom p.h.Lubimy czytać polskich autorów!”. Z tej okazji zorganizowane zostało wydarzenie, które w wyjątkowy sposób zachęca do wspólnego czytania dzieciom! W dniach 26 – 27 maja „Zielona Czytelnia” przy naszej bibliotece – ożyła, stając się miejscem pełnym uśmiechu, koloru i literackich postaci. Instruktorzy Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki przygotowali podróż do świata teatru, czytając i interpretując najbardziej znane bajki Aleksandra Fredry. Zaproszeni goście – dzieci z jarosławskich szkół i przedszkoli usłyszeli ciekawe i ważne historie dotyczące książek. O roli czytania w życiu młodych czytelników, poszanowania książki i postaci Aleksandra Fredry opowiedzieli prowadzący – bibliotekarze z miejskiej i pedagogicznej biblioteki.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał pieczątkę „tatuaż”, która przypominała jak bardzo czytanie może być atrakcyjne dla wszystkich dzieci!

Poniżej znaleźć można wybrane zdjęcia i filmy z tego niecodziennego wydarzenia.