Data publikacji: 29/09/2020

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To nietypowe święto zachęca do głośnego czytania już od 2001 r. Jego inicjatorem jest Polska Izba Książki. Każdego roku wiele instytucji i osób włącza się w aktywny sposób w promowanie idei głośnego czytania.

Nie możemy obecnie wspólnie czytać z naszymi najmłodszymi czytelnikami. Dlatego zachęcamy rodziców z dziećmi do wspólnej lektury i wypożyczania książek z naszej biblioteki.

W ofercie znaleźć można atrakcyjny księgozbiór dziecięcy, wzbogacony o pozycje biblioterapeutyczne, logopedyczne i pedagogiczne.

Przypominamy też najważniejsze korzyści, jakie niesie głośne czytanie. Książki wspierają rozwój psychiczny dziecka, zacieśniają więzi emocjonalne, pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów, poszerzają wiedzę, wzbogacają słownictwo.

Przy okazji zapraszamy rodziców dzieci do udziału w projekcie Instytutu Książki "Mała Książka – Wielki Człowiek", w ramach którego każde dziecko w wieku 3-6 lat, które wraz

z rodzicem odwiedzi nasze placówki, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą.

Więcej informacji w linku: https://mbp.jaroslaw.pl/node/1022

Serdecznie zapraszamy!