Plakat - Wakacje w bibliotece.

Wakacje w Bibliotece 2023

Data publikacji: 30/06/2023

Jak co roku, dla wszystkich dzieci, które spędzają wakacje w mieście, przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę kulturalną.

Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika, dlatego zabieramy Was w podróż do gwiazd! Chcecie poznać sylwetkę wybitnego astronoma? Zbudować model rakiety? A może zostać astronautą i zwiedzić kosmos? Zapraszamy do biblioteki. Czeka na Was wspólne czytanie bajek, filmowe podróże do odległych galaktyk, a także kącik plastyczny, w którym stworzymy model rakiety, wyrysujemy kredkami układ słoneczny lub sportretujemy UFO.

Gdy zmęczą nas odległe podróże wrócimy na Ziemię, gdzie poznamy twórczość drugiego bohatera roku 2023, naszego patrona – Aleksandra Fredry. Kto z Was nie zna sąsiedzkiego sporu Pawła i Gawła czy psot sprytnej małpki? Tego lata w ramach cyklu „Piątek z bajkami Aleksandra Fredry” mamy niepowtarzalną okazję przypomnieć sobie utwory, które bawią od lat. Będziemy czytać, kolorować, a może uda się stworzyć mini scenę i odegrać przedstawienie?

Jedno jest pewne, w bibliotece nie grozi nam nuda! Zapraszamy!

HARMONOGRAM WAKACJI W BIBLIOTECE