David Attenborough „Życie na naszej planecie” – spotkanie DKK – Filia nr 4

Data publikacji: 30/10/2021

25 października br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii nr 4. Tym razem wybrana została ciekawa książka Davida Attenborough pt. „Życie na naszej planecie”. Autor znany jest z programów przyrodniczych nadawanych w stacji BBC. Problemy jakie pisarz porusza w książce oraz w programach telewizyjnych są bardzo istotne; dotyczą bowiem naszej planety, jej zagrożeń i naszej wspólnej odpowiedzialności.

Attenborough w swojej książce przedstawia etapy pracy badawczej; wzrost liczby ludności, stężenie dwutlenku węgla, procentowy spadek dzikich obszarów. Opisuje również barwny świat zwierząt i roślin w różnych zakątkach świata, tj. Nowa Gwinea, Ruanda, Arktyka czy Hawaje.

W drugiej części książki, autor przewiduje szokującą przyszłość Ziemi. Biolog podkreśla przede wszystkim, że ludzie nie są sami na tej planecie, lecz stanową jej integralną część, występując jako jeden z gatunków tego środowiska.

Davida Attenborough, poprzez swoją opowieść pragnie zwrócić uwagę na istotny problem wspólnego ratowania naszej planety Ziemi. Książka Davida Attenborough omawia wiele istotnych zagadnień współczesnych czasów. Okazała się poruszającą lekturą i wywołała gorącą dyskusję uczestniczek spotkania.

Pozycja znajduje się w zbiorach biblioteki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!