Stos kksiążek Uratować Missy autorstwa Beth Morrey.

Spotkanie DKK w Filii nr 4 – Beth Morrey -„Uratować Missy”

Data publikacji: 30/11/2022

W listopadzie odbyło się kolejne spotkanie DKK w Filii nr 4. Tym razem nasza dyskusja dotyczyła debiutanckiej książki Beth Morrey pt. „Uratować Missy”. Debiut pisarski B. Morrey urzeka swoją historią o przyjaźni i miłości, które pomagają przezwyciężyć wszelkie życiowe trudności. Główna bohaterka Missy jest przed 80-tką, zmaga się z wieloma problemami, a głównym z nich jest samotność. Mąż Leo zmarł po ciężkiej chorobie, dzieci dorosły i daleko wyjechały. Poprzez swoją izolację i upartość jest zupełnie sama. Opisane wydarzenia przedstawią prawdziwą historię osób samotnych, pozbawionych wsparcia bliskiej rodziny, braku kontaktu z drugim człowiekiem.

Wszystko zmienia nie za sprawą dwóch kobiet, które poznaje w parku i jednego żywiołowego psa. Dzięki otwarciu się na świat, bohaterka odzyskuje wiarę w siebie, zaczyna doceniać przeżyte chwile. Przekonuje się, że w każdym wieku można rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Książka Beth Morrey pt. „Uratować Missy” była impulsem do refleksji nad ulotnością życia; uzmysłowiła jak ważne są relacje z drugim człowiekiem.