Legimi – wirtualna wypożyczalnia książek

Data publikacji: 30/12/2020

Dla czytelników, którzy lubią czytać e-booki i słuchać audiobooków przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Miło nam poinformować, że od 29 grudnia 2020 r. umożliwiać będziemy dostęp
do
wirtualnej wypożyczalni książek „Legimi”, która zawiera ok. 60.000 e-booków i audiobooków.

W tym pilotażowym dla nas programie dysponujemy ograniczoną liczbą kodów do serwisu Legimi, ważnych od momentu aktywowania do 21 grudnia 2021 r.!

Wydawanie rocznych kodów Legimi, odbywać się będzie:

• Biblioteka Główna (ul. ks. Jakuba Makary 1)
  • Filia nr 2 (ul. Skarbowskiego 10)
  • Filia nr 4 (ul. Kopernika 5)

Ze względu na niewielką ilość kodów, decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w naszych placówkach.

Ważne informacje i wskazówki!

• Po kod należy zgłosić się osobiście w jednej z wyżej wymienionych bibliotek (należy mieć przy sobie kartę czytelnika).
  • Jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod do Legimi.
  • Decyzję o wydaniu kodu Legimi czytelnikowi podejmują bibliotekarze w wymienionych placówkach.
  • Roczny kod do serwisu Legimi należy aktywować na stronie: www.legimi.pl/biblioteki_podkarpackie (jest to nowy adres strony internetowej Konsorcjum Podkarpackiego – bibliotek udostępniających serwis Legimi).
  • Kod należy aktywować na laptopie, czytniku, tablecie, smartfonie lub na innym urządzeniu najpóźniej do 31.01.2021 r., a dostęp ważny jest przez rok.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano ze środków finansowych
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa