Baner - legii 66000 ebooków i 40000 audiobooków i synchrobooków.

WIRTUALNA WYPOŻYCZALNIA KSIĄŻEK – LEGIMI – JUŻ DOSTĘPNA DLA CZYTELNIKÓW

Data publikacji: 31/01/2022

Baner – legii 66000 ebooków i 40000 audiobooków i synchrobooków.

Dla wszystkich miłośników nowych form książek (książki mówione, e-booki) mamy dobrą wiadomość. Od 1 lutego 2022 r. już po raz kolejny będziemy umożliwiać  dostęp do wirtualnej wypożyczalni e-booków i audiobooków Legimi !

Ważne informacje i wskazówki – Legimi

Legimi to największa elektroniczna wypożyczalnia e-booków i audiobooków w chmurze. Wypożyczalnia książek elektronicznych Legimi zawiera ok. 66 000 e-booków i 40 000 audiobooków. Dostęp dla czytelników zapewniony jest w ramach pakietu dla bibliotek. Aby korzystać z Legimi należy zgłosić się po indywidualny kod.

• Po kod należy zgłosić się osobiście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu (ul. ks. Jakuba Makary 1).
  • Aby otrzymać kod niezbędne jest posiadanie karty bibliotecznej.
  • Jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod do Legimi.
  • Nowe kody wydawane będą od pierwszego dnia każdego miesiąca, w którym biblioteka jest otwarta.
  • Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona (17 kodów w każdym miesiącu). Decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w Bibliotece!

Jak zalogować się do serwisu Legimi?

• Czytelnik powinien wejść na stronę www.legimi.pl/podkarpackie.
  • Wpisać otrzymany w bibliotece unikatowy kod dostępu do serwisu.
  • Założyć darmowe konto Legimi (zarejestrować się jednorazowo w serwisie, podając nazwę użytkownika, hasło i e-mail).
  • Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 65.000  e-booków i audiobooków. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na  własną wirtualną półkę – klika na zakładkę „Ebooki i audiobooki”, a następnie na okładkę wybranej książki i wybiera opcję „dodaj na półkę”.
  • W okresie ważności kodu, czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto: https://www.legimi.pl/ i wybierając „Zaloguj”, dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualna półkę.

Jak czytać książki z serwisu Legimi pobrane na wirtualną półkę?

• Użytkownik może czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie: czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze.
  • Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja „Legimi”, dostępna do pobrania na stronie https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/

Uwaga! – nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.