12 kwietnia br. odbyły sie warsztaty historyczne pt. "1918 – 2018. Droga Polaków do Niepodległości" w związku z przypadającą 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkaniem rozpoczęliśmy w bibliotece miejskie obchody upamiętniające te ważne wydarzenia.
Warsztaty prowadzili nauczyciele historii I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu: Andrzej Sarnicki i Jakub Duda, a teksty literackie czytała...

Data dodania: 17/04/2018

czytaj więcej

W poniedziałek, 9 kwietnia  br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyły się eliminacje powiatowe do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wszystkim nominowanym do następnego etapu...

Data dodania: 16/04/2018

czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich do udziału w konkursie Piosenki Europejskiej.
Zapraszamy solistów i zespoły wokalne. Każdy może zaprezentować jedną piosenkę w języku państwa należącego do Unii Europejskiej.
Zgłoszenia prosimy składać w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, plac A. Mickiewicza 6 do 26 kwietnia 2018 roku.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne...

Data dodania: 10/04/2018

czytaj więcej

W dniu 10.04.2018 o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu (ul. ks. J. Makary) mgr Artur Dobrucki - antykwariusz, Wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich Oddział Jarosław, wygłosi prelekcję "Fenomen Kresów. Źródła fascynacji i pamięci".

 
...

Data dodania: 10/04/2018

czytaj więcej

12 kwietnia br. o godz. 10:00 odbędą się warsztaty "1918 – 2018 Droga Polaków do Niepodległości", które poprowadzą Andrzej Sarnicki - historyk, nauczyciel I LO w Jarosławiu i Jakub Duda - historyk, nauczyciel I LO w Jarosławiu.
Spotkanie zorganizowane jest w związku z przypadającym Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę...

Data dodania: 10/04/2018

czytaj więcej

5 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbył się XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego pt. „Zdrowie dla wszystkich”.
Organizatorami przeglądu byli:

  • Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
  • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Jarosławiu
  • Podkarpacka Sieć Szkół Promujących Zdrowie-rejon...

    Data dodania: 10/04/2018
czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym pn. „FUNDUSZE EUROPEJSKIE – PODKARPACIE PIĘKNIEJSZE”
 
Praca plastyczna powinna być wykonana dowolną płaską techniką plastyczną w formacie A3 lub A4.
Prace należy składać do 20 kwietnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu (ul. ks. Jakuba Makary 1).
Na laureatów konkursu...

Data dodania: 04/04/2018

czytaj więcej

W związku z przypadającym Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, włączamy się w uroczyste obchody upamiętniające te ważne wydarzenia. W bibliotece odbędzie się wiele imprez kulturalnych i edukacyjnych, t.j. warsztaty, konkursy, spotkania, lekcje biblioteczne, wystawy.

Poniżej przedstawiamy propozycje planowanych wydarzeń kulturalnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu w...

Data dodania: 04/04/2018

czytaj więcej

W Małej Galerii przy filii nr 4 można obejrzeć ciekawą ekspozycję, prezentującą prace uczniów klasy pierwszej i drugiej Liceum Plastycznego, która łączy temat "Kobiety". Prace zostały wykonane w różnych technikach: pastele, kredki, farby temperowe i akrylowe na kartonach i na płótnie. Wyrażają osobisty stosunek ucznia do tematu i są jego interpretacją plastyczną zarówno jeśli chodzi o dobór przedstawionych kobiet jak i...

Data dodania: 04/04/2018

czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu we wspólpracy z Koalicją Stowarzyszeń "Jarosławskie Kilometry Dobra 2018" zaprasza na cykl spotkań poświęconych tematyce zdrowego trybu życia, w tym zdrowego odżywiania adresowanych do dzieci i osób dorosłych w różnym wieku. Chcielibyśmy, by spotkania te były okazją do integrowania się różnych pokoleń i podejmowania wspólnie inicjatyw na rzecz naszego...

Data dodania: 04/04/2018

czytaj więcej

Strony

Wyszukiwarka

Facebook

facebook