W dniu 22 października mija 42. rocznica Pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Jest to doskonała okazja do przekazania informacji o Laureatach III edycji konkursu „Kto TY jesteś?”.
Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została Janowi Pawłowi II, w związku z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II. Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-IV i ich dorosłych opiekunów....

Data dodania: 22/10/2020

czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Na wystawie prezentujemy wybrane elementy zrealizowanych Prac Dyplomowych. Uczniowie bronili Prace Dyplomowe z następujących specjalizacji: realizacje intermedialne, projektowanie ubioru i projektowanie graficzne.
Po zdaniu egzaminu dyplomowego uczniowie ukończyli szkołę artystyczną i uzyskali...

Data dodania: 22/10/2020

czytaj więcej

20 października, po raz kolejny, spotkaliśmy się on-line z zaprzyjaźnionymi bibliotekarzami z Lwowskiej Biblioteki Regionalnej dla Młodzieży. Tematem naszej rozmowy były najciekawsze ekranizacje literatury dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Temat był okazją do zaprezentowania książek i ich ekranizacji. Nie zabrakło literatury klasycznej, polskiej i obcej, najbardziej poczytnych powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych....

Data dodania: 22/10/2020

czytaj więcej

Od 19 października br. Jarosław i powiat jarosławski znajdują się w czerwonej strefie COVID-19. W związku z tym przypominamy o procedurach bezpiecznego korzystania z usług bibliotecznych.

  • Czytelnicy wchodzący do biblioteki zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania bezpiecznej odległości 1,5 m od innych osób.
  • Czytelnicy mają dostęp do pierwszego pomieszczenia...

    Data dodania: 20/10/2020
czytaj więcej

Informujemy, że spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską nie odbędzie się w związku z nasileniem epidemii COVID-19.
Mamy nadzieję, że pisarka odwiedzi nas w innym terminie. Zapraszamy do wypożyczania książek Sylwii Trojanowskiej, które dostępne są w naszej bibliotece.

Sylwia Trojanowska – autorka bardzo popularnych powieści obyczajowych, coach i trenerka biznesu. Na stałe...

Data dodania: 12/10/2020

czytaj więcej

Już są! Nowości książkowe trafiły właśnie na regały Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Wśród propozycji można zaleźć coś dla najmłodszych czytelników. To właśnie książki pozwalają nam przenieść się w jednej chwili do innego świata, czasu i przestrzeni, tam gdzie rzeczywistość kształtują wyłącznie ich autorzy. Na zamieszczonych zdjęciach  propozycje, które mogą Was zainteresować.
 
...

Data dodania: 09/10/2020

czytaj więcej

Literacką Nagrodę Nobla otrzymała amerykańska poetka i eseistka Louise Glück. Akademia Szwedzka nagrodziła ją za "niemożliwy do pomylenia poetycki głos, którego surowe piękno przekształca indywidualną egzystencję w uniwersalne doświadczenie".
Louise Elisabeth Glück urodziła się 22 kwietnia 1943 roku, w Nowym Jorku. Zadebiutowała w 1968 roku tomikiem poezji "Firstborn" i wkrótce została okrzyknięta...

Data dodania: 08/10/2020

czytaj więcej

Literacka Nagroda Nike trafiła w tym roku do Radka Raka za "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli" . To ciekawa, baśniowo-mityczną opowieść oparta na materiale historycznym, wokół postaci Jakuba Szeli. Historia przedstawiona jest z punktu widzenia galicyjskich chłopów; wprowadza czytelnika w świat wyobraźni ludowej. To wizja pełna wiedźm, gadających zwierząt i duchów zmarłych.
Radek Rak, urodził...

Data dodania: 06/10/2020

czytaj więcej

Informujemy, że od dnia 01.10.2020 r. biblioteka czynna będzie:

Siedziba Główna - ul. ks. Jakuba Makary 1
poniedziałek – 9:00 - 16:00
wtorek – 10:00 - 18:00
środa -10:00 - 18:00
czwartek – 10:00 -...

Data dodania: 29/09/2020

czytaj więcej

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To nietypowe święto zachęca do głośnego czytania już od 2001 r. Jego inicjatorem jest Polska Izba Książki. Każdego roku wiele instytucji i osób włącza się w aktywny sposób w promowanie idei głośnego czytania.
Nie możemy obecnie wspólnie czytać z naszymi najmłodszymi czytelnikami. Dlatego zachęcamy rodziców z dziećmi do wspólnej lektury i...

Data dodania: 29/09/2020

czytaj więcej

Strony

Wyszukiwarka

Facebook

facebook