Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,
W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i wprowadzeniem kolejnych obostrzeń informujemy, że w dniach od 7.11.2020 r. do 29.11.2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu zostaje zamknięta dla użytkowników.
W wyżej wymienionym terminie nie będą świadczone usługi dla Czytelników tj.: wypożyczenia, zwroty, udostępnienia, rezerwacje i zamówienia zbiorów we...

Data dodania: 06/11/2020

czytaj więcej

Przypominamy, że za pośrednictwem katalogu online można skorzystać z zasobów platformy „Wolne Lektury”. Ta propozycja jest szczególnie przydatna w czasie utrudnionego dostępu do książki tradycyjnej. Zachęcamy do korzystania z tej licznej bazy książek.
Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo.
Data dodania: 05/11/2020

czytaj więcej

Zapraszamy do korzystania z książki elektronicznej dostępnej na platformie IBUK LIBRA, która umożliwia czytanie on-line książek elektronicznych (1719 tytułów).
Dostęp do platformy umożliwiamy WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM, którzy zgłoszą - drogą e-mailową chęć korzystania z książek elektronicznych.
Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym?
1. Kod dostępu...

Data dodania: 05/11/2020

czytaj więcej

W dniu 22 października mija 42. rocznica Pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Jest to doskonała okazja do przekazania informacji o Laureatach III edycji konkursu „Kto TY jesteś?”.
Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została Janowi Pawłowi II, w związku z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II. Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-IV i ich dorosłych opiekunów....

Data dodania: 22/10/2020

czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Na wystawie prezentujemy wybrane elementy zrealizowanych Prac Dyplomowych. Uczniowie bronili Prace Dyplomowe z następujących specjalizacji: realizacje intermedialne, projektowanie ubioru i projektowanie graficzne.
Po zdaniu egzaminu dyplomowego uczniowie ukończyli szkołę artystyczną i uzyskali...

Data dodania: 22/10/2020

czytaj więcej

20 października, po raz kolejny, spotkaliśmy się on-line z zaprzyjaźnionymi bibliotekarzami z Lwowskiej Biblioteki Regionalnej dla Młodzieży. Tematem naszej rozmowy były najciekawsze ekranizacje literatury dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Temat był okazją do zaprezentowania książek i ich ekranizacji. Nie zabrakło literatury klasycznej, polskiej i obcej, najbardziej poczytnych powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych....

Data dodania: 22/10/2020

czytaj więcej

Od 19 października br. Jarosław i powiat jarosławski znajdują się w czerwonej strefie COVID-19. W związku z tym przypominamy o procedurach bezpiecznego korzystania z usług bibliotecznych.

  • Czytelnicy wchodzący do biblioteki zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania bezpiecznej odległości 1,5 m od innych osób.
  • Czytelnicy mają dostęp do pierwszego pomieszczenia...

    Data dodania: 20/10/2020
czytaj więcej

Informujemy, że spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską nie odbędzie się w związku z nasileniem epidemii COVID-19.
Mamy nadzieję, że pisarka odwiedzi nas w innym terminie. Zapraszamy do wypożyczania książek Sylwii Trojanowskiej, które dostępne są w naszej bibliotece.

Sylwia Trojanowska – autorka bardzo popularnych powieści obyczajowych, coach i trenerka biznesu. Na stałe...

Data dodania: 12/10/2020

czytaj więcej

Już są! Nowości książkowe trafiły właśnie na regały Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Wśród propozycji można zaleźć coś dla najmłodszych czytelników. To właśnie książki pozwalają nam przenieść się w jednej chwili do innego świata, czasu i przestrzeni, tam gdzie rzeczywistość kształtują wyłącznie ich autorzy. Na zamieszczonych zdjęciach  propozycje, które mogą Was zainteresować.
 
...

Data dodania: 09/10/2020

czytaj więcej

Literacką Nagrodę Nobla otrzymała amerykańska poetka i eseistka Louise Glück. Akademia Szwedzka nagrodziła ją za "niemożliwy do pomylenia poetycki głos, którego surowe piękno przekształca indywidualną egzystencję w uniwersalne doświadczenie".
Louise Elisabeth Glück urodziła się 22 kwietnia 1943 roku, w Nowym Jorku. Zadebiutowała w 1968 roku tomikiem poezji "Firstborn" i wkrótce została okrzyknięta...

Data dodania: 08/10/2020

czytaj więcej

Strony

Wyszukiwarka

Facebook

facebook