Z przyjemnością informujemy, że od 1 czerwca będzie można wypożyczać zbiory multimedialne (filmy, audiobooki, płyty muzyczne itp.).

Zachęcamy czytelników do dokonywania wcześniejszych rezerwacji, telefonicznie lub on-line w naszym bibliotecznym katalogu (po godzinach...

Data dodania: 28/05/2020

czytaj więcej

W dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek 2020 ph. „Zasmakuj w bibliotece”.

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”....

Data dodania: 08/05/2020

czytaj więcej

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy
W związku z wprowadzeniem II etapu znoszenia restrykcji związanych z COVID-19 (częściowe znoszenie ograniczeń związanych z działalnością bibliotek), informujemy, że z dniem 4 maja 2020 r. biblioteka zostaje częściowo otwarta dla użytkowników.
W trosce o czytelników i pracowników MBP w Jarosławiu opracowane zostały nowe procedury bezpiecznego wypożyczania książek zgodnie z...

Data dodania: 07/05/2020

czytaj więcej

Przypominamy, że za pośrednictwem katalogu online można skorzystać z zasobów platformy „Wolne Lektury”. Ta propozycja jest szczególnie przydatna w czasie utrudnionego dostępu do książki tradycyjnej. Zachęcamy do korzystania z tej licznej bazy książek.
Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo.
Data dodania: 06/05/2020

czytaj więcej

Zapraszamy do korzystania z książki elektronicznej dostępnej na platformie IBUK LIBRA, która umożliwia czytanie on-line książek elektronicznych (1719 tytułów).
Dostęp do platformy umożliwiamy WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM, którzy zgłoszą - drogą e-mailową chęć korzystania z książek elektronicznych.
Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym?
1. Kod dostępu...

Data dodania: 06/05/2020

czytaj więcej

W nawiązaniu do wystąpienia i zaleceń prof. dr. hab. Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (komunikat Ministra) oraz zobligowania przez Burmistrza Miasta Jarosławia, informujemy o
czasowym zamknięciu dla użytkowników wszystkich placówek MBP w Jarosławiu od...

Data dodania: 15/04/2020

czytaj więcej

5 marca odbyło się spotkanie z Ewą Lenarczyk - autorką wielu powieści tj.: „Zojda z Bieszczad”, „Cnota dla Machu Picchu”, „Psiarnia Agaty”, „Za moje krzywdy”.
Pisarka zaprezentowała swoją twórczość, zabierając uczestników spotkania w literacką podróż śladami bohaterów powieści. Bardzo ciekawie opowiadała o sposobie tworzenia, obserwacji ludzi i zdarzeń, które są inspiracją do kolejnych...

Data dodania: 27/02/2020

czytaj więcej

6 marca br. o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Anną Kozłowską-Ryś autorką książek o tematyce kresowej; "Lwów na słodko i półwytrawnie", "Sekrety kresowych kuferków".
Organizatorzy:
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Płd-Wsch Oddz. w Jarosławiu,
Miejska Biblioteka Publiczna w...

Data dodania: 27/02/2020

czytaj więcej

Miło nam poinformować, że realizujemy kolejny projekt Lwowskiej Biblioteki Regionalnej dla Młodzieży im. R. Iwaniczuk przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu w ramach współpracy transgranicznej między Ukrainą a Polską. Tym razem będzie to „Wielkanoc od miasta do miasta” - projekt popularyzujący tradycje i zwyczaje wielkanocne a także współczesną literaturę ukraińską.
30...

Data dodania: 26/02/2020

czytaj więcej

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”
                                                                              Maria Skłodowska Curie

 
Czym jest kurs i dla kogo jest przewidziany? – to bezpłatne warsztaty, przeznaczone dla osób chcących...

Data dodania: 22/02/2020

czytaj więcej

Strony

Wyszukiwarka

Facebook

facebook