Zbliża się termin Narodowego Czytania – tegoroczna odsłona odbędzie się 7. września. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka włącza się do tej ogólnopolskiej akcji.
Tym razem Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Są...

Data dodania: 01/08/2019

czytaj więcej

Za nami półmetek wakacji. Dzieci, które wypoczywały w mieście zaprosiliśmy na atrakcyjne zajęcia, gry i zabawy a także projekcje filmowe. W poniedziałki odwiedzały nas grupy zorganizowane; dzieci z półkolonii miejskiej, które korzystały z pełnej oferty letniej.
Uczestniczyły m.in.: zajęciach literackich i głośnego czytania książki Renaty Piątkowskiej – Najwierniejsi przyjaciele, poznając Barriego, Reksa, Dunaja...

Data dodania: 30/07/2019

czytaj więcej

3 lipca 2019 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Filii nr 4. Tematem była książka Gregorego Davida Robertsa pt. "Shantaram".
"Shantaram" to prawdziwa historia Australijczyka, który został skazany na 20 lat więzienia za napady na banki. Jednak już po 2 latach autor skrócił sobie wyrok uciekając z więzienia do Indii. To miał być tylko krótki przystanek, jednak Bombaj...

Data dodania: 30/07/2019

czytaj więcej

30 lipca odbyło się spotkanie z Agnieszką Rybak i Anną Smółką - autorkami niezwykle ciekawej książki pt. "Wieża Eiffla nad Piną: Kresowe marzenia II RP". Autorki podczas spotkania opowiedziały o powstawaniu książki, własnych podróżach po Kresach i niezwykłych miejscach i ciekawych ludziach których spotkały na swojej drodze. Przypomniały mało znane fakty, bardzo interesująco opisane historie naszych ziem wschodnich,...

Data dodania: 18/07/2019

czytaj więcej

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 24 sierpnia br. Filia nr 4 przy os. Kopernika 5 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów.
Czytelników zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. ks. Jakuba Makary 1)
Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.
...

Data dodania: 09/07/2019

czytaj więcej

Jak co roku, przygotowaliśmy dla wszystkich dzieci, które spędzają wakacje w mieście atrakcyjną ofertę kulturalną.
Tym razem towarzyszyć nam będą bohaterowie oraz ich przygody obecne w książkach znanej pisarki Renaty Piątkowskiej. Z tą dobrą literaturą spotkają się dzieci na zajęciach literackich i głośnego czytania.
Wakacje to zabawa, przygoda a także miłe chwile spędzone wśród książek. Zapraszamy do...

Data dodania: 19/06/2019

czytaj więcej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 21 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. zmieniają się godziny otwarcia biblioteki dla czytelników.
Biblioteka czynna będzie w następujących godzinach:
 

Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry (ul. ks. Jakuba Makary 1)

Poniedziałek...

Data dodania: 07/06/2019

czytaj więcej

11 czerwca br o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej CKiP w Jarosławiu odbyło się spotkanie z Anną Lutosławską-Jaworską – aktorką scen krakowskich i wrocławskich, reżyser teatralną, pisarką i malarką, "Krakowianką Roku 2013" za życie z pasją i otwarte serce.
Tematem wykładu była "Kobieta w Islamie – trochę historii obyczaju, zalotność, macierzyństwo". Aktorka kilka lat spędziła w Algierii, gdzie zaczęła malować...

Data dodania: 06/06/2019

czytaj więcej

12 czerwca br. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Politem - autorem wierszy satyrycznych, fraszek i limeryków, konstruktorem maszyn, wynalazcą, fotografem i nauczycielem. W swoich tekstach świat i ludzi traktuje z wyrafinowanym pazurem ale też z elegancją i fantazją.
Na ten wyjątkowy wieczór z poezją serdecznie...

Data dodania: 06/06/2019

czytaj więcej

6 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ph. „Zginęli z okrzykiem Niech żyje Polska” inaugurującej obchody Roku Czesławy Romany Puzon ps. „Baśka” w Jarosławiu. Wystawa poświęcona jest więźniom rozstrzelanym w Lesie Kidałowickim w okresie okupacji niemieckiej. Zaprezentowane zostały zdjęcia i dokumenty dotyczące zamordowanych, ich ekshumacji i pogrzebów. W szerszym zakresie wystawa zawiera materiały...

Data dodania: 06/06/2019

czytaj więcej

Strony

Wyszukiwarka

Facebook

facebook