22 stycznia o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbedzie się spotkanie z Markiem Sierpinskim – dietetykiem, zielarzem, naturoterapeutą. Podczas wykładu dowiemy się jakie mechanizmy obronne posiada organizm i jak o niego dbać, aby nie chorować. Omówiona zostanie istotna rola stałego kontaktu...

Data dodania: 14/01/2020

czytaj więcej

24 stycznia br. (piątek) o godz. 17:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Tym razem kolędować będziemy z zespołem „Sway”, któremu towarzyszyć będzie poezja Pani Marii Cenar.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
 
Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu
Centrum Kultury i Promocji w...

Data dodania: 13/01/2020

czytaj więcej

Zbliża się czas zimowego wypoczynku. Dla dzieci pozostających w mieście przygotowaliśmy ciekawą ofertę kulturalną.
Tegoroczne ferie w bibliotece spędzimy z Misiem Paddingtonem – bohaterem 14 książeczek i filmów animowanych dla dzieci. Ten sympatyczny niedźwiadek przypominający bardziej pluszowego misia ma wielu przyjaciół na całym świecie. Tym razem zaprosi nas w podróż do różnych zakątków Londynu, gdzie...

Data dodania: 13/01/2020

czytaj więcej

W związku z Nowym Rokiem postanowiłyśmy razem z uczestniczkami DKK rozpocząć go uroczyście. Dlatego na tę okazję wybrałyśmy kawiarnię "Galeria Przedmiotu", mieszczącą się na Rynku i wspomaganą przez osoby z niepełnosprawnością umysłową. Tematem naszej dyskusji stała się książka Agaty Tuszyńskiej "Bagaż osobisty. Po marcu".
Autorka książki jest pisarką, poetką i reportażystką, znaną przede wszystkim...

Data dodania: 12/01/2020

czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy fotografii Pana Zbigniewa Polita pt „PERŁY PORDZEWIAŁE”. To zbiór kilkudziesięciu niepowtarzalnych ujęć starych maszyn i urządzeń.
Wystawę oglądać można od 11 stycznia 2020 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.
 
(kilka słów od autora)
 
„Fotografią zajmuję się od kilkunastu lat. Obok ewolucji lotniczych, ruin zamków i polskiego...

Data dodania: 10/01/2020

czytaj więcej

8 stycznia br miłośnicy polskiej przyrody mięli okazję spotkać się ze znanym podróżnikiem, fotografem i naukowcem – dr Sebastianem Bielakiem. Nasz gość zabrał nas w wirtualna podróż po Wyspie Wolin – perle Zachodniego Pomorza. Wyspa Wolin to jedno z najciekawszych oraz najbardziej zróżnicowanych pod względem przyrodniczym i krajobrazowym miejsc w naszym kraju. Klifowe wybrzeże Bałtyku, piaszczyste plaże i wydmy, łąki,...

Data dodania: 10/01/2020

czytaj więcej

Jak co roku, włączamy się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra gra pod hasłem „Wiatr w żagle”.Od 30.12.2019 r. zbieramy pieniądze do oficjalnej puszki 28. Finału WOŚP. Trwa też kiermasz bombek choinkowych, z którego dochód zasili zbiórkę WOŚP.
W dniach od 7.01. do 11.01.2020 r. odbędą się zajęcia biblioterapeutyczne ph. „Co to jest dobro” oraz pokazy bajek i...

Data dodania: 07/01/2020

czytaj więcej

Podczas okresu przedświątecznego w naszej placówce dużo się działo. Gościliśmy dwie grupy dzieci z Przedszkola Sióstr Niepokalanek i Przedszkola Montessori Nr 8.
Odwiedziliśmy też Przedszkole Nr 10. Dzieci zapoznały się z historią Św. Mikołaja, Aniołka Joel`a i legendą o choince oraz poznały przysmaki i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.
Najmłodsi pomocnicy Świętego Mikołaja w czapeczkach Elfa losowali...

Data dodania: 18/12/2019

czytaj więcej

Grudzień to doskonały miesiąc do odwiedzania biblioteki i poszukiwania świątecznych opowieści. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 12 oraz Akademii Uśmiechu z chęcią skorzystały z tej okazji i odwiedziły Filię nr 2 .
W ramach zajęć przedszkolaki wysłuchały ciekawych fragmentów książki „Boże Narodzenie w Kisielicach Małych” o przedświątecznych przygotowaniach babci Antoniny i dziadka Antoniego. Dzieci z ochotą...

Data dodania: 16/12/2019

czytaj więcej

W listopadzie Filię Nr 4 na os. Kopernika odwiedziły najmłodsze dzieci : dwie grupy z Przedszkola Montessori Nr 8, dwie grupy z Miejskiego Przedszkola Nr 10 oraz grupa z Przedszkola Sióstr Niepokalanek z siostrą Laurencją. Okazją do odwiedzin była kampania Instytutu Książki - "Mała Książka - Wielki Człowiek". Nasi najmłodsi goście otrzymali książkę "Pierwsze czytanki dla …".

Wszystkie dzieci miały okazję...

Data dodania: 16/12/2019

czytaj więcej

Strony

Wyszukiwarka

Facebook

facebook